Wichrowe Wzgórze

Znalazłam raj na ziemi. I pewnie nie powinnam o nim pisać, bo kiedyś braknie w nim miejsca – Wichrowe Wzgórze. Położone w Janowej Górze, maleńkiej miejscowości wtopionej między Stronie Śląskie a Sienną u podnóża Czarnej Góry.

Ogromna przestrzeń, gdzie psy mogły hasać, nie przeszkadzając nikomu. Przepiękne widoki i wszechogarniająca cisza.

Czekał na nas wygodny, przestronny pokój z widokiem na Czarną Górę. W salonie ogień w kominku i wygodne kanapy zachęcały by przysiąść choć na chwilę. Kuchnia, wyposażona we wszystko co potrzebne okazała się wspaniałym rozwiązaniem, szybko przygotowywałam posiłek i wychodziłam zjeść na taras, żeby psy nie przeszkadzały innym gościom.

śniadanie pod Czarną Górą

Nie tylko kawa smakuje wyjątkowo na tarasie w Wichrowym Wzgórzu

Wichrowe Wzgórze jest doskonałym miejscem wypadowym do fotowędrowania. Blisko stąd do Muzeum Ziemi w Kletnie i Jaskini Niedźwiedziej. Można wjechać kolejką linową na Czarną Górę i czerwonym szlakiem, piękną trasą przez Żmijowiec wejść na Śnieżnik. Blisko też stąd do bajecznego Międzygórza, którego jeszcze nie udało nam się odwiedzić.

Zimą to wygodne miejsce dla narciarzy ze względu na bliskość Czarnej Góry (bez łańcuchów śnieżnych bym się tu nie zapuszczała). Gospodarze oferują przejażdżki na skuterach śnieżnych.

Dołączyliśmy do grona Przyjaciół Wichrowego Wzgórza…

Pani Agnieszko, Panie Piotrze dziękujemy i mamy nadzieję, że będzie nam dane tu wracać.

Janowa Góra

Janowa Góra