Wysoka 5

Kiedy wyjeżdżam razem z psami nie nocuję w hotelach. Szukam domów w spokojnej okolicy, z dala od natłoku turystów a jednocześnie blisko szlaków turystycznych. Miejsc, w których mogę samodzielnie przygotowywać posiłki. Zabieram swój prowiant i do pełni szczęścia jest mi potrzebna właściwie tylko lodówka i czajnik. Bardzo ważne jest, by psy były cały czas przy mnie, bym nie musiała zostawiać ich samych w nieznanym miejscu.

Spędzając weekend w Szklarskiej Porębie zamieszkaliśmy w WYSOKA 5 – magicznej sudeckiej chacie, której nazwa jest jednocześnie jej adresem.

W domu mieszczą się cztery bardzo przytulne i przestronne pokoje z łazienkami, a w każdym z nich ręcznie robione meble. Dodatkowo, do dyspozycji wszystkich gości, przygotowaliśmy aneks kuchenny znajdujący się na piętrze i wyposażony: w lodówkę, kuchenkę mikrofalową – do odgrzania posiłków, zlewozmywak, czajnik, talerze, sztućce, kubki, szklanki, itp. Ponieważ dom wykończony jest głównie drewnem ze względów bezpieczeństwa zainstalowano detektory p/poż.

Dom leży na spadzistej działce graniczącej z lasem, przez teren przepływa rwący potok. Jest parking dla samochodów gości i miejsce na ognisko. Spacer do centrum Szklarskiej Poręby zajmuje ok. 15 minut, a w 40 minut można dojść do Wodospadu Kamieńczyka.

Uroku całości dopełniają czworonożni gospodarze – Gandalf i Filemon.

Wysoka 5 Szklarska Poręba

Gandalf, jak na prawdziwego gospodarza przystało, oprowadził Hepi po swoich włościach.

Gandalf i Hepi

A chwilę później strasznie się zawąchał i kompletnie nie reagował na moje prośby by zerknął w obiektyw.

Gandalf

Connor oglądał dom od frontu.

Connor na tle Wysoka 5

I tylko Filemon przyglądał się nam wszystkim z bezpiecznej odległości.

Filemon

Wysoka 5 – dom, w którym grzeczne psy są mile widzianymi gośćmi.

Wysoka 5 Szklarska Poręba

A nad przyjazdnymi czuwają dobre duchy.

dobre duchy

EDIT

Podczas naszego pobytu, poniżej głównego domu z pokojami, trwała budowa Małego Domku, który już jest gotowy i można go wynajmować na wyłączność.